از دستگاه سیلک اسکرین و تامپو بر اساس مشخصات رنگ های RAL، پنتون یا HKS که شما مشخص میکنید استفاده می شود. ماشین آلات پیشرفته و جوهر با کیفیت ما بهترین کیفیت چاپ را تضمین میکند.

مزیت های استفاده از دستگاه سیلک اسکرین

• پوشش بالا
• امکان استفاده از رنگ های خاص مثل طلایی، نقره ای و غیره
• چاپ مقاوم و با دوام

دستگاه سیلک اسکرین

 

نحوه کار دستگاه سیلک اسکرین

دستگاه سیلک اسکرین از ابزاری شبیه برف پاک کن به نام اسکویجی برای عبور جوهر چاپ از یک توری استفاده میشود تا تصویر روی شیئ مورد نظر چاپ شود. سوراخ های این توری در قسمت هایی از طرح که نیازی به جوهر ندارد با یک شابلون پوشانده میشوند. یک تیغه یا اسکویجی روی صفحه حرکت میکند و سوراخ های باز توری را با جوهر پر میکند. در حرکت بازگشت تیغه این صفحه در یک لحظه و در طول یک خط با صفحه زیرین تماس پیدا میکند. این باعث میشود جوهر سطح زیرین را خیس کرده و بعد از اینکه تیغه عبور کرد و صفحه به جای اول خود بازگشت، جوهر از سوراخ های توری خارج شود. در هر بار حرکت یک رنگ چاپ می شود بنابراین برای ایجاد یک طرح یا عکس با چند رنگ باید از چندین صفحه استفاده کرد.

دستگاه تامپو

در چاپ تامپو، روی قسمت چاپگر تصویر پایینی که باید چاپ شود قرار میگیرد. اسکویجی جوهر را وارد تصویر میکند و جوهرهای اضافه را پاک میکند. همزمان با حرکت اسکوجی، یک پد پلاستیکی سیلیکونی از سطح زیرین به سمت قسمت اصلی دستگاه حرکت میکند. پد به سمت چاپگر خم میشود و روی تصویر مورد نظر قرار میگیرد. این یعنی چاپ تامپو یک فرایند چاپ غیر مستقیم است. بعد از این پد حرکت میکند و جسمی که چاپ روی آن انجام میشود را حرکت میدهد. ّ

اگر علاقه مند به مطالعه تفاوت های دستگاه تامپو با دستگاه چاپ اسکرین هستید به مقاله های قبلی مراجعه کنید.

درباره مدیر سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هشت − 5 =