در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین ویژگی های دستگاه تامپو بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب مهمترین مزیت های دستگاه سیلک به مطلب قبلی مراجعه کرده و این مقاله را بخوانید.

دستگاه تامپو چه ویژگی هایی دارد؟

چاپ پد فرآیندی است که در آن طرح ها و عکس ها به صورت دو بعدی بر یک شی سه بعدی چاپ می شوند. به این فرآیند تامپوگرافی و یا چاپ تامپو نیز گفته می شود و در اصل یک فرآیند چاپ نوری غیر مستقیم است. این بدان معناست که در این فرآیند انتقال حرارت یک عکس به وسیله یا شی با پد سیلیکون در دستگاه چاپ و یا تجهیزات چاپگری، انجام شده است.

قابلیت چاپ شکل ها و سطوح نامتقارن و ناهموار، قابلیت چاپ تصویر با ریز جزئیات و همچنین چاپ انواع عکس ها با طرح ها و شکل ها پیچیده با بیشترین سرعت، این دستگاه را به بهترین و با کییفت دستگاه چاپ در دنیا تبدیل کرده است. تصویری که بر صفحه ی پد چاپ قرار دارد، با جوهر چاپ شده است. سپس از پد سیلیکون نرم با مقاومت شیمیایی، استفاده می شود تا جوهر را از پلت حمل کرده و به روی شی انتقال دهد. پد سیلیکون نرم همان وسیله ای است که نام فرآیند را دارد. از سیلیکون به عنوان وسیله ی انتقال به دلیل جذب نکردن جوهر به خود، استفاده می شود.

تامپو

مزیت های استفاده از تامپو

مهمترین مزیتی که این دستگاه دارد استفاده از پد سیلیکون می باشد. از آنجا که پد سیلیکون می تواند به راحتی با سطوح ناهموار ارتباط برقرار کند، چاپ پد می تواند بر هر سطحی انجام شود. درحالیکه چاپگرهای دیگر تنها می توانند بر سطوح صاف و مساوی یا گرد چاپ کنند، این دستگاه می تواند بر سطوح مختلف، عکس یا طرح را چاپ کند. از چاپ بر سطوح سه بعدی گرفته تا چاپ بر توپ های مختلف، این دستگاه قابلیت پرینت عکس و طرح را دارد.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص بررسی مهمترین ویژگی های دستگاه تامپو برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

درباره مدیر سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 × چهار =